Sıkça Sorulan Sorular !

 

                                                                     Kullanıcı Hesabı oluşturmak

 

 • Al-ver.com’da nasıl kullanıcı hesabı oluşturabilirim?

Kolay kullanımı ve hızlı ara yüzü ile bir dakikadan kısa bir sürede hesabınızı oluşturabilirsiniz.Öncelikle al-ver.com’a giriş yaparak sayfanın sağ üst köşesindeki “Hesabım” butonundan “Ücretsiz üye ol” seçeneğine giriş yaparak mail,kullanıcı ve şifre bilgileriniz giriyorsunuz ve “ücretsiz üye ol”a tıkladıktan sonra üyeliğiniz oluşturuluyor.

 

 • Hesabımı oluşturmadan kullanıcılarınızın iletişim bilgilerine ulaşabilir miyim?

Al-ver.com’dan alışveriş yapabilmeniz veya yüzlerce firma bilgisine aynı anda ulaşabilmeniz için üyelik işlemlerini tamamlamanız gerekir.

 

 • Şifremi unuttum,yeni şifre belirleyebilir miyim?

Tek yapmanız gereken ana sayfanın sağ üst bölümündeki hesabım seçeneğinden “şifremi unuttum”butonuna tıklayıp kayıtlı olduğunuz e-mailinizi yazarak,gönder kısmına tıklayarak  şifre sıfırlama talebinizi, mail adresinizden görebilirsiniz.

 

 • Üye olduğum mevcut e-posta adresimi başka bir e posta adresim ile değiştirebilir miyim
 • kurumsal@al-ver.com’a bu talebinizi mail yoluyla göndererek e posta adresinizi  değiştirebilirsiniz.

        

 • Oluşturduğum kullanıcı hesabımı dilediğim takdirde iptal edebilir veya silebilir miyim?      
 • kurumsal@al-ver.com ‘a bu talebinizi mail yolu ile göndererek hesabınızın bizim tarafımızdan silinmesini sağlayabilirsiniz.

                                                                                          

                                                                                                            İLAN VERMEK

 

 • Nasıl ilan verebilirim ?

al-ver.com’ a giriş yaparak,kullanıcı hesabınızı oluşturduktan sonra ana sayfanın sağ üst bölümünde bulunan ilan ver butonuna tıklayıp, harcama yapacağınız puan miktarını onaylayarak ilan bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde tamamlayıp ilanınızı oluşturabilirsiniz.

 • Alış veya satış talebi ile oluşturduğum ilanımı nasıl iptal edebilirim?

Ana sayfada bulunan hesabım bölümünden ilanlarım bölümüne gelerek yayından kaldırmak istediğiniz ilanınızın sağ alt bölümünde bulunan “sil” seçeneğine tıklayarak ilanınızı kaldırabilirsiniz.

 • Oluşturduğum ilanım ile ilgili fiyat ve miktar değişikliği yapabilir miyim?

Elbette,hesabınıza giriş yaptıktan sonra “hesabım”kısmından ilanlarım bölümüne tıklayarak değiştirmek istediğiniz ilanın altındaki güncelle butonuna tıklayarak fiyat ve miktar değişikliğinin yanında ilanınızla ilgili mevcut bütün bilgilerinizi değiştirebilir ve güncelleyebilirsiniz.

 • Puan sisteminiz nedir,nasıl çalışmaktadır?

Puan sistemi al-ver.com’a özel ayrıcalıklı bir ödeme sistemidir.İlan vermek,ilan incelemek,daha önce vermiş olduğunuz ilanı yenilemek,ilanınızı ön plana çıkartmak,alış ve satış ilanlarını vitrinde sergileyerek üst sıralarda çıkmasını sağlamak için siz değerli kullanıcılarımıza kolaylık sağlayan bir ödeme yöntemidir.Al-ver 20,Al-ver 50,Al-ver 100,Al-ver200,Al-ver500 paketlerini satın alarak kullanıcı hesabına puan yüklemiş olur.Yüklemiş olduğu bu puanlar ile ilan verme 10 puan,ilan inceleme 6 puan,ilan ön plana çıkartma 100 puan , güvenli e ticaret 500 puan olacak şekilde alıcı veya satıcılar ile işlemlerini al-ver.com'dan kolayca gerçekleştirebilir.

 • al-ver.com DAN YAPTIĞIM ALIŞVERİŞ (NASIL) GARANTİ ALTINA ALINACAK MI?

İki firma kendi aralarında bağımsız alışveriş yapmayı tercih ederse al-ver.com mesuliyet kabul etmez.Güvenli ticaret özelliğiyle alıcı ve satıcı arasındaki  acrolite(güvence süreci) olur. (özellikle hacimli satışlara aracılık yapar.) Alıcı ve Satıcı firma kendi aralarında ürün ve ödeme detaylarında anlaşıp ödeme şeklini al-ver.com güvencesiyle yapmayı tercih ederse Alıcıdan gelen ödemenin ardından, satıcının sevkiyatı eksiksiz bir şekilde  tamamladığına dair onay gelmesi gerekmektedir.Üç iş günü içinde herhangi bir komisyon kesintisi olmadan satıcının hesabına ödeme aktarılır. Alıcı para yatırmadan satıcıya ürünleri ürettirmez ve satıcı ürünleri eksiksiz teslim etmeden satıcıya parayı ödemez.

 

 • VERDİĞİNİZ HİZMET NEDİR  VE NE FAYDA SAĞLAR ?

 

Ham madde alıcı ve satıcıları buluşturarak kolay, karlı ve güvenli alışveriş yaptığı online platform    (*Alıcı ve satıcıyı doğru platformda buluşturarak karlı alışveriş saglar.) Zaman,maliyet ve risk faktörlerinden arınarak binlerce firma ve ürüne dijital platformumuzdan ulaşabilirsiniz.Ürünlerinizin stok bekleme süreleri uzamadan satışa çevrilmesiyle 7/24 satış hacminizi arttırırken. ekibimizden 7/24 destek alabilirsiniz. (Yüksek maliyetlere karşı) fiyat teklifi alabilir yada sunabilirsiniz. Sadece alıcı ve satıcıları değil, herhangi bir ürünü arayanlarında alım talebi verebilecekleri bir yapı.Satıcıların, oluşturdukları ilanları satışa sunabilecekleri, alıcılara ise farklı kategorilerdeki çok sayıda ürünü görüntüleyebilecekleri bir online platform.

  Al-ver.com 5N1K ile ne fayda sağlar?

 *Yüzlerce alt kategorimiz ile kullanıcılarımızı doğru platformda buluşturmak.

*(Kolay ve hızlı arayüzü ile) 1 dk da ücretsiz üye olup fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

*Çok sayıda ürünü bir arada görüntüleyerek zaman ve maliyetten tasarruf eder.

*Fiyat analizi yaparak hem teklif verir hem de alırsınız

* 7/24 satış veya alış imkanıyla hacminizi artırırken ihtiyaçlarınızı karşılayabilir

 

Maksimum ve minimum ürün sınırlaması var mıdır?

 

al-ver.com’da aynı anda onlarca alt kategoriden binlerce ürün için ilan verebilirsiniz,herhangi bir sınırlama olmamakla beraber endüstriyel sektörlerdeki tüm ham maddelerin alış ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.

 

 • Kişisel olarakta al-ver.com’a kayıt olabilir miyim?

İşletmeniz dışında kendinizde şahsi hesap oluşturup dijital Pazar yerimizdeki binlerce ürünü inceleyebilirsiniz.

 

 • 7/24 platformdan canlı destek alabilecek miyim?

Müsteri hizmetleri ekibimize haftanın 7 günü 24 saat gerek web sitemiz üzerinden,gerek 0212 951 01 03 hat numaramızdan gerekse kurumsal@al-ver.com mail adresimizden kesintisiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 • Platformunuza nasıl güvenebilirim?

Online dijital e ticaret platformumuz etbis kayıtlı olup,ticaret bakanlığınca onaylıdır ve yıllardır süre gelen kurumsal kimliğimiz ile yüzlerce firmaya hizmet vererek kolaylık sağlarken siz değerli kullanıcılarımızın beklentilerini en üst düzeyde karşılıyoruz.
 

Al-ver Puan sistemi nedir?

Puan sistemi ile üyeler al-ver tarafından belirlenmiş puan paketlerinden kendisine uygun olanı satın alarak, satın aldığı puanları; ilanların içeriğindeki detayları görmek, satıcıya mesaj ile ulaşarak teklif vermek ve satıcının iletişim bilgilerini görmek gibi site içi aksiyonlarda kullanabilir. Dilerse bu puanları ilanını site anasayfasında bulunan vitrine yerleştirmek ya da ilan vermek gibi amaçlarla da kullanabilir. Böylelikle iletişim bilgilerine ulaştığı alıcı ya da satıcıyla arasındaki ticareti kendi yöntemleriyle gerçekleştirebilir.

Güvenli al-ver nedir?

Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemi ile yapılan alışverişlerde paranız güvence altındadır, risk almazsınız. Satıcı belirlediği teslim süresi içerisinde takip edilebilir bir taşıma belgesini sisteme girmek zorundadır. Ürün elinize ulaştıktan sonra, ürünü inceleyip onay verirseniz, yapmış olduğunuz ödeme Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından satıcının hesabına aktarılır. Satıcının belirtmiş olduğu nitelikler dışında bir ürün elinize ulaşırsa, ürünü geri gönderir ve işlemi iptal ederek ödemenizi Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından geri alabilirsiniz. Taşıma bilgisi girilen işlemlerde onay sürenizi aşmanız durumunda işlemler otomatik olarak onaylanır. Bu sebeple işlemlerinizi ve onay sürenizi takip ederek ilgili süre içerisinde onay veya reddetme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 

Ödeme:

Ödemenizi kredi kartınız ile ya da banka havalesi ile yapabilirsiniz. Yaptığınız ödemeyi üyelik işlemi sırasında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gelen bilgi mailinden takip edebilirsiniz.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Detaylı bilgi için tıklayın.